تصویر چهره زن زیبا و آرایش کرده

شاید واژه فونداسیون را در ساختمان‌سازی زیاد شنیده باشید، فونداسیون یا پی یک ساختمان زیرساخت آن ساختمان است که باعث ایستادگی و استحکام بنا می‌شود؛ اما این عبارت در آرایش صورت چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ خب همان‌طور که از نامش پیداست، فونداسیون آرایشی نیز، پی و زیرساخت یک آرایش است.

پس همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که یک آرایش خوب و طبیعی نیز به یک زیرسازی و فونداسیون قوی نیازمند است. ما در این مقاله سعی داریم که در مورد فونداسیون در آرایش بیشتر صحبت کنیم؛ پس اگر مشتاق هستید تا بعدازاین صورت زیباتری داشته باشید، این مقاله را تا به انتها بخوانید.

 

فونداسیون آرایشی چیست؟

درواقع پایه اصلی فونداسیون آرایشی یک کرم است که می‌تواند به‌صورت پودری یا فشرده باشد. کرم فونداسیون علاوه بر شکل ظاهری خود، از نظر ترکیبات نیز انواع مختلفی دارد و می‌تواند یک کرم بر پایه چربی و یا یک کرم بر پایه آب باشد. شما با استفاده از این کرم عملیات فونداسیون را بر روی پوست خود انجام خواهید داد.

عمل فونداسیون یکی از مراحل اولیه در آرایش می‌باشد که هدف از آن یک‌دست کردن پوست و آماده‌سازی آن برای مراحل بعدی است. این عملیات زمینه‌ساز یک آرایش بی‌نقص و زیبا خواهد بود.

 

کدام کرم فونداسیون را انتخاب کنیم؟

لوازم آرایشی مخصوص فونداسیون پوستبرای انتخاب کرم فونداسیون مناسب، لازم است که نوع پوست و مشکلات پوستی خود را در نظر بگیرید. همچنین نسبت به سردی هوا، انتخاب کرم فونداسیون متفاوت خواهد بود.

 

 • انتخاب کرم فونداسیون بر اساس نوع پوست

اگر پوست خشکی دارید، کرمی را انتخاب کنید که پایه آن چربی باشد که با رطوبت و آبرسانی خود، پوست شما را نرم کند. به‌هیچ‌عنوان از کرم ‌پودری استفاده نکنید.

اگر پوست چربی دارید، کرمی سبک و بدون چربی برای شما مناسب است. از کرم چرب و یا مایع اصلاً استفاده نکنید. بهتر است کرم مورداستفاده شما پایه معدنی و حالت پودری داشته باشد.

اگر پوست نرمالی داشته باشید، از تمامی انواع کرم‌های فونداسیون می‌توانید استفاده کنید؛ اما اگر پوست مختلط دارید، کرم شما باید از نوع پودری و فشرده باشد و سعی کنید در نقاط خشک صورتتان کمتر از آن استفاده کنید.

 

 • انتخاب کرم فونداسیون برای پوشاندن جای زخم و جوش

علاوه بر این، ممکن است صورت شما جای زخم و جوش داشته باشد که تمایل دارید آن را بپوشانید. برای پوشاندن این زخم‌ها بهتر است از کرمی استفاده کنید که پوشاننده‌گی بالایی دارد.

 

 • انتخاب کرم فونداسیون بر اساس سردی هوا

برخی از کرم‌پودرها ظاهر مات و برخی دیگر ظاهر براق دارند. اگر پوست شما طبیعی است، می‌توانید از کرم‌های نیمه براق استفاده کنید. برای پوست‌هایی که زیاد صاف نیستند، از کرم‌های مات استفاده می‌شود؛ اما نوع براق برای روزهای سرد سال مناسب است؛ یعنی اینکه در فصل‌های سرد سال بهتر است از کرم‌های روشن استفاده کنید و برای فصل‌های گرم، رنگ‌های تیره مناسب می‌باشند؛ اما این رنگ‌ها نباید اختلاف زیادی با رنگ پوست شما داشته باشند.

نکته: برای عکاسی از کرم فونداسیون مات استفاده کنید.

 

در ادامه بخوانید: انواع ریمل ها به‌همراه معرفی ویژگی‌ها و کاربرد هرکدام

 

مراحل انجام فونداسیون آرایشی چیست؟

برای زیرسازی آرایش و انجام فونداسیون باید مراحل زیر را به‌دقت انجام دهید.

 

 • صورت خود را پاک کنید.

توجه داشته باشید که قبل از هرگونه آرایش، صورت خود را پاک و تمیز کنید. برای این کار از مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید تا پوستی نرم و آماده داشته باشید. با این کار روزنه‌های پوست بسته شده و پوست برای جذب آرایش آماده می‌شود.

توجه داشته باشید که برای پوست‌های حساس، بهتر است از نرم‌کننده‌ای بدون الکل استفاده کرد.

 

 • پرایمر

پرایمر آرایشی یکی از لوازم کانتورینگ است که برای ترکیب فونداسیون با پوست و دوام فونداسیون بسیار مؤثر است

 

 • کانسیلر

اگر بر روی پوست خود جای لک و جوش دارید، بهتر است از کانسیلر استفاده کنید. کانسیلر برای دور چشم و پوشاندن لک‌های صورت بسیار مهم است؛ اما اگر از کرم فونداسیون مایع استفاده می‌کنید، کانسیلر را در مراحل بعد بزنید؛ ولی اگر از فونداسیون کرمی و فشرده استفاده می‌کنید، در این مرحله از کانسیلر استفاده کنید.

 

 • کرم فونداسیون

برای استفاده از کرم فونداسیون از ابزار مناسب استفاده کنید. این ابزار باتوجه‌به غلظت و بافت کرم فونداسیون متفاوت خواهند بود. اگر از فونداسیون مایع استفاده می‎‌کنید، بطری را خوب تکان دهید تا غلظت مایع یکنواخت شود؛ سپس چند قطره از آن را پشت دستتان ریخته و با برس آرایشی که زیاد نرم نیست، شروع به کار کنید.

اگر از کرم پودی غیر فشرده استفاده می‌کنید، اسفنج را انتخاب کنید و اگر از کرم فشرده استفاده می‌کنید می‌توانید هم از اسفنج و هم از برس استفاده کنید.

 

در ادامه بخوانید: وسایل موردنیاز برای کانتورینگ

 

چگونه کرم فونداسیون را بزنیم؟

برای زدن کرم فونداسیون باید به نکات زیر دقت کنید تا بتوانید یک آرایش زیبا و یکدست داشته باشید.

 • از وسط صورت شروع کنید و به طرفین صورت بروید. نوع فونداسیون شما تأثیری در نحوه انجام فونداسیون نخواهد داشت. با هر نوع کرم و هر ابزار آرایشی، باید از مرکز صورت شروع کنید و به‌تدریج به طرفین صورت و گونه‌ها بروید. آن‌قدر این کار را تکرار کنید تا لایه روی پوست شما به نازک‌ترین حد خود برسد.
 • پیشانی و چانه را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که این نواحی نیز از مرکز به‌طرف بیرونی، با فونداسیون پوشیده شوند. بهتر است فونداسیون تا گردن و پایین‌تر از آن نیز ادامه پیدا کند تا رنگ پوست صورت با گردن یکدست شود.
 • با برس آرایشی یا اسفنج تمامی خطوط واضح روی پوست را محو کنید تا کرم روی پوست شما طبیعی به نظر برسد.

 

بعد از فونداسیون چه مراحلی طی خواهد شد؟

بعد از اینکه زیرسازی آرایش شما به اتمام رسید، برای ازبین‌بردن تیرگی‌های دور چشم از کانسیلر استفاده کنید. بهتر است کانسیلر را با یک برس مخصوص و یا انگشت خود بر روی نقاط موردنظر بمالید؛ به شکلی که با کرم پایه مخلوط شده و محو شود. برای ناحیه زیر چشم بهتر است از انگشت سبابه استفاده کنید؛ چون این انگشت قدرت کمتری دارد و فشار زیادی به چشم وارد نمی‌کند. بدین ترتیب کانسیلر به‌خوبی جذب دور چشم می‌شود.

 

لوازم آرایشی مناسب برای فونداسیونبعدازاین کار اجازه دهید تا فونداسیون کاملاً خشک شود؛ البته فونداسیون‌هایی با پایه چربی هیچ‌وقت خشک نمی‌شوند. بعد از خشک شدن فونداسیون‌های بدون چربی، آرایش خود را تکمیل کنید.

بعد از انجام آرایش به‌صورت خود پودر بزنید تا ظاهر آرایش شما صاف‌تر و تمیزتر شود. این کار باعث می‌شود تا چربی‌های اضافی پوست شما جذب شود و صورت شما براق نباشد. بعد از پودر زدن به روی آرایش، با یک برس بادبزنی اضافه آرایش و پودر را پاک کنید.

 

در ادامه بخوانید: نحوه تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی

 

سخن آخر

فونداسیون آرایشی یکی از مراحل اولیه و مهم در آرایش صورت است که باعث می‌شود صورتی زیبا و طبیعی داشته باشید؛ بنابراین باتوجه‌به شرایط پوست خود، بهترین نوع فونداسیون را انتخاب کنید تا علاوه بر زیبایی، سلامت پوست شما نیز تضمین شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با محصولات آرایشی باکیفیت، به بخش فروشگاه لیمادو مراجعه فرمایید.

 

 

 • mahdi
 • اسفند 20, 1399
 • 462 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه